НОВИНИ

У березні порти окупованого Криму незаконно відвідали 85 суден – моніторинг

При цьому більшість суден-порушників (понад 80%) пересувалися під прапором Російської Федерації.

У березні 2017 року в порти анексованого Криму всупереч українським і міжнародним санкціям заходили або перебували там 85 морських суден. Про це свідчать результати моніторингу BSNews і "Майдану закордонних справ" за березень.

Вісім російських танкерів на зимовому відстої біля причалу Севастопольського морського заводу.
У плавучому доці на ремонті паром "Олімпіада", березень 2017 року

"У березні 2017 із 85 зафіксованих суден-порушників активну діяльність вели 48 суден (56,5%), решта 37 перебували в ремонті або відстої. У свою чергу, близько половини з 48 активних судів (23) постійно базуються в портах Криму. Більша частина з них (17) – пороми", – наголошується в повідомленні авторів моніторингу.

Суховантаж NADALINA, що належить румунському власнику, під навантаженням металобрухту в Інкермані, Севастополь 20 березня 2017

При цьому більшість суден-порушників (69 85, або 81,2%) пересувалися під прапором Російської Федерації.

Суховантаж "Совєтская Родіна" під навантаженням зерна у терміналу "Авліта" в Севастополі 21 березня 2017

Нагадаємо, з липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією Криму, гавані півострова закрилися для міжнародного судноплавства. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

30 листопада 2016 року, катер Держприкордонслужби у внутрішніх водах української частини Дунаю виявив вантажне морське судно SKYMOON (прапор Танзанія), яке незаконно заходило до тимчасово закритих порти в окупованому Криму. На борту перебували дев’ятеро членів команди (капітан, громадянин Лівії, та члени екіпажу, восьмеро громадян Сирії). Суд Одеси ухвалив рішення про конфіскацію судна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.