Суд на півроку продовжив досудове розслідування у справі Шайтанова

4 Червня 2020, 16:20

Шевченківський райсуд Києва продовжив до жовтня 2020 року досудове розслідування у справі генерала-майора Служби безпеки Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді та підготовці терактів на території України.  Про це передає Hromadske з зали суду у четвер, 4 червня.

 

«Суддя вислухала сторони та частково задовольнила клопотання прокуратури та слідчого СБУ та продовжила строки досудового слідства до жовтня 2020», – йдеться в повідомленні.

 

Сторона обвинувачення просила продовжити досудове слідство до семи місяців, наголосивши, що необхідно провести ще понад 10 експертиз, зняти гриф секретності з матеріалів негласних слідчих дій, щоб долучити їх до матеріалів справи.

 

Крім того, обвинувачення хоче отримати відповіді на правове доручення у три країни, де нібито, за даними слідства, Шайтанов зустрічався з полковником ФСБ РФ Ігорем Єгоровим, а саме Німеччини, Хорватії, Франції.

 

«Ми не погоджуємося з підозрою, яка висунута нашому підзахисному і вважаємо, що вона не тільки необгрунтована, а незаконна. Ті записи, які фігурували в ЗМІ — їх немає в матеріалах», — сказав адвокат Георгій Тігішвілі.

 

Захист наголошував на тому, що провадження розслідують з липня 2019 року та мали достатньо часу, щоб завершити слідство. Також захисники наголосили на тому, що в провадженні немає тих доказів, які оприлюднили раніше, а є лише свідчення агента СБУ Івана Новікова (раніше в повідомленні СБУ звучав, як завербований Шайтановим агент «Н» — Ред.), який нібито і їздив на всі зустрічі з Шайтановим. Також захисники наголосили на конфлікті інтересів у тому, що діяльність нині колишнього співробітника СБУ розслідує саме СБУ, а свідки у справі — співробітники СБУ.

 

Водночас сторона обвинувачення наголосила на тому, що його вже звільнили. Hromadske слідчий пояснив, що враховуючи специфіку та складність справи, нею має займатися саме СБУ.

 

За словами захисту, сам підозрюваний не визнає своєї провини та вважає це підставою. На думку захисту ті терористичні акти, про які йде мова у підозрі, не планувались.

 

Зазначається, що на засіданні був присутній ще один підозрюваний — Анатолій Гарбуз, якому інкримінують незаконне зберігання зброї та перевіряють його ймовірну співпрацю з Шайтановим. Він відмовився говорити з журналістами, а його захисник зазначив, що вважає його приєднання до справи Шайтанова випадковим і таким, що скоро буде виправлене.

 

Нагадаємо, Шайтанов є одним з колишніх керівників Центру спецоперацій «А» СБУ. Він перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ РФ Ігоря Єгорова, який є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ. Шайтанова підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів. За завданням російських спецслужб він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва. СБУ викрила Шайтанова 14 квітня.  

 

15 квітня Шевченківський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід – 60 діб тримання під вартою. Наступного дня стало відомо, що СБУ затримала ще одного фігуранта цієї справи.