Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) продовжив утримання Нелі Штепи під вартою ще на два місяці. Також, ВССУ визначить, який суд розглядатиме справу щодо екс-мера Слов'янська.
"Направити виробництво за звинуваченням Штепи Нелі Ігорівни в скоєнні кримінальних виробництв, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей – ред) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації – ред) Кримінального кодексу України до Апеляційного суду Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення підсудності ", – йдеться у рішенні, винесеному колегією суддів Червонозаводського райсуду Харкова.
У мотивувальній частині ухвали суд посилається на те, що злочини, інкриміновані Штепі, відбувалися на території м.Слов'янська (Донецька область), тобто не в рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова. Крім того, свідки по справі живуть у Слов'янську і, якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може привести до затягування строків розгляду справи.
Суд також продовжив утримання Штепи під вартою ще на два місяці – до 9 січня 2015 року.
Як відомо, 27 квітня Штепа закликала президента Росії Владіміра Путіна "захистити Слов'янськ". 11 липня МВС повідомило про затримання екс-міського голови та конвоювання її до Харкова.
Також повідомлялося, що 9 вересня суд ухвалив продовжити арешт Штепи ще на два місяці, а захист колишнього мера оскаржив це рішення.
8 жовтня їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу.
Екс-очільниця міста обвинувачується у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.
Максимальна санкція зазначених статей – довічне ув’язнення.