Суд допитав онлайн трьох свідків у справі екс-мера Слов’янська Штепи

15 Серпня 2017, 18:55

Ленінський райсуд Харкова на засіданні у режимі онлайн у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та участь у діяльності терористичної групи, допитав трьох свідків звинувачення. Про це повідомив захисник Штепи Дмитро Марченко.

"Допитано трьох свідків звинувачення. Зокрема, відповідаючи на мої питання, вони дали негативні відповіді по суті звинувачень. Від допиту ще одного свідка прокуратура відмовилася внаслідок його тривалої хвороби", – зазначив Марченко, додавши, що наступне засідання суду призначено на 23 серпня.

За його словами, суд відмовив стороні захисту у клопотанні про встановлення для прокуратури конкретних термінів надання доказів – до 6 жовтня 2017 року.

Як повідомлялося, 9 серпня Ленінський райсуд Харкова задовольнив клопотання сторони захисту у справі Штепи про проведення всіх засідань у режимі он-лайн на сайті судової влади для забезпечення гласності та публічності процесу. Тоді вкотре не з'явилися свідки звинувачення, хоча були повідомлені заздалегідь. Суд теж повернув прокуратурі 8 томів матеріалів досудового слідства, запропонувавши обрати для розгляду лише конкретні докази.

Нагадаємо, 27 квітня 2014 року Штепа закликала президента Росії Владіміра Путіна "захистити Слов'янськ". 11 липня МВС повідомило про затримання екс-міського голови та конвоювання її до Харкова. 8 жовтня того ж року їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу. Максимальна санкція зазначених статей – довічне ув’язнення.