Суд долучив нове відео до справи про розстріли на Майдані

14 Лютого 2017, 20:32

Представники потерпілих надали суду нове відео у справі розстрілів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. Як повідомляє Громадське, у вівторок, 14 лютого, відео продемонстрували під час засідання у Святошинському райсуді Києва, його було долучено до справи.  

На кадрах, які ймовірно, знімалися з готелю «Україна», видно, що вогонь ведеться з-за вантажівок, які стоять перед бетонними барикадами. На відео можна розгледіти спалахи та порохові гази з-за барикади — вогонь ведуть особи у чорній формі — і одночасно протестувальників, які падають від поранень на Інститутській. Саме за ці барикади відходили і перебували тривалий час, зокрема, особи у формі спецпідрозділу «Беркут».

Автори відео наразі невідомі. За словами представників потерпілих, відео надійшло на пошту одному з них.

На думку прокурора Департаменту спецрозслідувань ГПУ Романа Псюка, ці кадри свідчать про те, що наступу з боку протестувальників не було. Метою було підпалити шини і створити димову завісу.

Нагадаємо, на лаві підсудних в справі про розстріли на Майдані сьогодні лише п’ятеро екс-бійців київського «Беркуту». 21 підозрюваний перебуває в розшуку. 

Тим часом, суд продовжив арешт п’ятьом екс-беркутівцям до 17 березня. Оголошуючи рішення суддя зазначив, що досі залишаться ризик ухилення беркутівців від суду та їхнього переховування.

Як відомо, в травні 2016 року Святошинський суд розпочав розгляд справи п’ятьох колишніх бійців "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янишевського, яких підозрюють у причетності до розстрілу 48 майданівців по вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. Їх звинувачують у перевищенні службових повноважень, незаконному поводженні зі зброєю, умисному вбивстві та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Експертиза довела участь "беркутівців" у масових розстрілах на Майдані. Натомість обвинувачені не визнають себе винними у розстрілах євромайданівців.

98