НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

Суд продовжив арешт п’ятьом екс-беркутівцям

Згідно з повідомленням, перебування під вартою продовжили до 17 березня, рішення оскарженню не підлягає.

Святошинський районний суд Києва продовжив на два місяці арешт екс-беркутівцям Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну, Олегу Янішевському, Олександру Маринченку та Сергію Тамтурі, підозрюваним у розстрілі учасників революції Гідності в період 18-20 лютого. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua.

Згідно з повідомленням, перебування під вартою продовжили до 17 березня, рішення оскарженню не підлягає.

Суддя Сергій Дячук, оголошуючи рішення, зазначив, що досі залишаться ризик ухилення беркутівців від суду та їхнього переховування. За його словами, поведінка співучасника злочину не є вирішальним фактором при обранні міри запобіжного заходу. Але в той же час, присяжні брали до уваги сукупність факторів. Дячук наголосив, що участь частини екс-беркутівців в АТО не підвищує в суду довіри до них, оскільки, на думку суду, зберігаються ризики перешкоджанню кримінальному провадженню - зокрема, через контакти з розшукуваними спецпризначеннями.

Суд також узяв до уваги, що 10 екс-беркутівців отримали російське громадянство.

У той же час, через скарги частини підсудних на стан здоров’я та ненадання їм медичної допомоги в Лук’янівському СІЗО, суддя доручив керівнику СІЗО за згодою сторін влаштувати медичне обстеження в’язнів, про результати якого повідомити суд.

Зазначимо, наступне засідання у цій справі відбудеться 19 січня об 11.30.

Як повідомлялося, суддя Дячук раніше заявив, що систематичні зриви судових засідань над екс-"беркутівцями" можуть призвести до переведення судового процесу в закритий режим.

Нагадаємо, у травні 2016 року Святошинський суд розпочав розгляд справи п’ятьох колишніх бійців "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янишевського, яких підозрюють у причетності до розстрілу 48 майданівців по вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. Їх звинувачують у перевищенні службових повноважень, незаконному поводженні зі зброєю, умисному вбивстві та завдання тілесних ушкоджень активістам Майдану. Експертиза довела участь "беркутівців" у масових розстрілах на Майдані. Натомість обвинувачені не визнають себе винними у розстрілах євромайданівців.

Водночас, засідання над "беркутівцями" неодноразово зривали невідомі, які влаштовували акції протесту в судовій залі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.