Суд арештував устаткування Карпатигазу на майже 4 млрд гривень

28 Жовтня 2016, 13:29

Суд наклав арешт на технологічне устаткування об’єктів нафтогазовидобувної промисловості ТОВ «Карпатигаз» вартістю близько 4 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

"Службові особи одного з найбільших приватних видобувачів газу в Україні – Товариства з обмеженою відповідальністю «Карпатигаз», під час здійснення господарської діяльності з видобутку природного газу, діючи за попередньою змовою з службовими особами ПАТ «Укргазвидобування», починаючи з 2011 року створили злочинні схеми, які надали можливість незаконно привласнювати видобутий газовий конденсат, занижувати податкові зобов’язання по податку на додану вартість, податку на прибуток та плату за надра з видобутих вуглеводів.

За результатами незаконних фінансових оборудок службових осіб ТОВ «Карпатигаз» державному бюджету завдано збиток у особливо великому розмірі.

З метою забезпечення відшкодування завданих збитків, за ініціативи Генеральної прокуратури України рішенням суду накладено арешт на технологічне устаткування об’єктів нафтогазовидобувної промисловості ТОВ «Карпатигаз» – вартістю близько 4 млрд грн", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що таке рішення суду прийняте в рамках розслідування кримінального провадження за фактами привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ «Укргазвидобування».

"Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України продовжується розслідування кримінального провадження за фактами привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ «Укргазвидобування» спільно з суб’єктами господарювання, які діють на підставі договорів про спільну діяльність.

У ході розслідування, поміж іншого, викрито злочинну схему незаконного привласнення видобутого газового конденсату, занижування податкового зобов’язання по податку на додану вартість, податку на прибуток та плати за надра з видобутих вуглеводів", – повідомили у ГПУ.

Досудове розслідування наразі триває.

Нагадаємо, НАБУ та САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 мільярдів гривень. Встановлено причетність до організації даної схеми народного депутата Олександра Онищенка. У рамках справи заарештували 12 фігурантів. Головними організаторами злочинної організації називаються три особи – сам Онищенко, його матір Інеса Петрівна Кадирова та фігурант низки газових оборудок Валерій Миколайович Постний, який, за даними ЗМІ, мав спільний бізнес з олігархом Ігорем Коломойським. Усього у справі фігурують 20 осіб.

5 липня Верховна Рада схвалила зняття недоторканності, затримання і арешт Онищенка. За кілька днів до цього він втік із України і тепер переховується. 10 серпня Онищенка оголосили у всеукраїнський розшук. Пізніше стало відомо, що Антикорупційна прокуратура перевіряє інформацію про отримання народним депутатом Олександром Онищенком російського громадянства і направила запит про правову допомогу для подальшої видачі Онищенка.