Суд арештував членів “Патріота України” на два місяці

Акценти
26 Серпня 2011, 22:15

Судове засідання по обранню запобіжного заходу для чотирьох "васильківських терористів": Сергія Бевза, Володимира Шпари, Ігоря Мосійчука та Олексія Чернеги почалося о 14.00.

Після оголошення рішення суду Бевза відвезли до Київського обласного управління СБУ.

Затриманих готові взяти на поруки народні депутати Андрій Парубій, Андрій Павловський, Іван Заєць, а також понад десять депутатів міськради та міський голова Василькова.

Щодо Шпари, Олена Білозерська зазначила: "Цілу добу Шпара перебував в СБУ, його допитували, проводили обшук вдома – але жодного статусу (затриманого) при цьому він не мав (!) це визнав слідчий на суді".

За словами адвокатів затриманих, ще одним підозрюваним у підготовці теракту на День Незалежності в Києві виявився начальник юридичного відділу Васильківського райради Олександр Крикунов. Його суд відпустив під підписку про невиїзд.

Крім того, співробітники СБУ затримали двох свідків у справі про "васильківських терористів" – Олексея Чернегу і Віталія Зателепу. Їх утримують вже більше 72 годин, що є порушенням 29-ї статті Конституції України та 106-ї статті Кримінального кодексу Україні.

Сьогодні, 26 серпня, під стінами СБУ в Києві пройшла акція протесту націоналістичної організації "Патріот України" проти беззаконня СБУ.

Учасники акції вимагали звільнити з-під варти затриманих за підозрою у підготовці теракту.

98