НОВИНИ

Терористами з Василькова зайнялася Генпрокуратура

Генеральна прокуратура 24 серпня порушила кримінальну справу щодо двох депутатів Васильківської міської ради за ознаками підготовки до вчинення терористичного акту, виготовлення та зберігання з метою розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення терористичних актів та незаконного зберігання вибухових речовин і боєприпасів.

Про це Тижню повідомили у прес-центру Служби Безпеки України, за матеріалами якої й була порушена зазначена справа.

“У ході розслідування кримінальної справи за фактом вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 14 та ч.2 ст. 258, ч.1 ст. 258-2 та ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України, за підозрою у вчиненні вказаних злочинів затримано три особи”, - говориться у повідомленні СБУ.

Під час проведення обшуків за місцем проживання цих осіб, за даними СБУ, виявлено вибухову речовину – тротил, бойові набої, схему виготовлення саморобного вибухового пристрою, листівки з погрозами щодо вчинення вибуху та інші заборонені до вільного обігу предмети.

“Також слідчим відділом УСБУ в Київській області порушено кримінальну справу проти громадянина Ш. за ознаками терористичної діяльності”, - додають у СБУ.

Нині призначено низку експертиз для дослідження вилучених у підозрюваних предметів. Встановлюється причетність до вчинених злочинів інших осіб, вирішується питання щодо застосування запобіжного заходу щодо затриманих.

Досудове слідство триває.

Нагадаємо, в ніч з 24 на 25 серпня працівники СБУ провели обшук на квартирі у активіста «Патріоту України» Сергія Бевза і його дружини Христини.

23 серпня нібито за підозрою у підготовці теракту СБУ затримала членів організації «Патріот України» - депутата Васильківської міської ради Сергія Бевза. Також затримано депутата міськради Ігора Мосійчука, співзасновника спортивного товариства «Соловейко» імені Романа Шухевича Віталія Зателепу, Максима Бойко і Юрія Бондаренко та Олексія Чернечу та Володимира Шпару.

23 серпня СБУ порушила кримінальну справу за фактом підготовки до скоєння терористичного акту, публічних закликів до скоєння терактів і незаконного виготовлення вибухового пристрою членами низки екстремістських громадсько-політичних організацій.

СБУ заявляла, що затримані начебто планували здійснити  24 серпня вибух у Києві або передмісті за допомогою саморобного вибухового пристрою. За інформацією прес-центру СБУ, оперативники стверджували, що під час вибуху такого пристрою радіус ураження міг би перевищити 100 м.

У Соціал-національній асамблеї, членом якої є «Патріот України», заявили, що в приміщенні офісу була виявлена фальшива листівка, складена провокаторами від імені СНУ, із погрозою фізичної розправи над президентом Віктором Януковичем. До затриманих більше десяти годин не пускали адвоката

Патріоти вважають своє затримання провокацію влади, яка намагається влаштувати політичні репресії проти їхньої організації. У ніч з 22 на 23 серпня затриманих звільнили.