Створення військової бази США в Польщі становить загрозу для Росії — МЗС РФ

26 Вересня 2018, 13:23

Ймовірне створення військової бази Сполучених Штатів в Польщі становить загрозу для Російської Федерації. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Александр Грушко, передає "Європейська правда" з посиланням на російські ЗМІ у середу, 26 вересня.

 

Грушко зазначив, що розміщення військової бази США в Польщі буде означати руйнування засадничого акту Росія – НАТО, який забороняє подібні кроки.

 

Російський дипломат попередив, що поява цієї бази змусить Москву вжити ряд "додаткових військово-технічних запобіжних заходів", які забезпечать безпеку Росії в нових умовах.

 

"Ніяких ілюзій не повинно бути: створення такої бази поблизу наших кордонів призначене для проекції сили в бік російського кордону", – резюмував заступник голови МЗС Росії.

 

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що Польща прагне збільшити кількість військ США, дислокованих на її території з початку 2017 року.

 

16 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока".

 

Як повідомлялося, 11 червня голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.