НОВИНИ

У Польщі мають бути постійні бази США - глава Бюро нацбезпеки Польщі

За словами Павела Сольоха, польський уряд готовий витратити кошти на постійні американські бази.

Голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ Сполучених Штатів Америки. Про це йдеться в програмі „Kwadrans polityczny”  на телеканалі TVP1.

 

За його словами, наразі рішення  Білого дому з даного питання немає, однак також  немає сигналу, що польські союзники не зацікавлені у цьому.

 

Зокрема, міністр наголосив, що польський уряд готовий витратити кошти на постійні американські бази. Так, він стверджує, що це добре рішення у зв’язку з майбутнім самітом НАТО у Брюсселі.

 

"Це в інтересах не тільки Польщі, але й інших держав регіону», - додав він..

 

Крім того, Сольох підкреслив, що постійними базами у Польщі зацікавлені не лише країни Балтії, а також  Швеція та Фінляндія.

 

Наголошується, що така зацікавленість показує Польщу з позитивного боку, порівняно з іншими членами Альянсу.

 

"Ми показуємо, що можемо витратити допоміжні кошти на додаткове зміцнення безпеки", - підсумував він.

 

Нагадаємо, 25 травня стало відомо, що через східні регіони Німеччини в рамках операції "Атлантична рішучість" ( "Atlantic Resolve") у напрямку країн Балтії та Польщі рухаються дві величезні колони американських бойових машин, у тому числі танків. Близько 2000 машин прямували на навчання НАТО в країни Балтії.

 

17 травня країни Балтії попросили США посилити дислоковані на їхній території батальйони НАТО військово-морськими силами. 

 

4 квітня США повідомили, що планують надати країнам Балтії 170 мільйонів доларів на військову допомогу. 

 

Як повідомлялось, 3 квітня лідери країн Балтії заявили, що звернуться до США з проханням відправити більше військ та підсилити повітряну оборону на східному фланзі НАТО для стримування Росії під час зустрічі з президентом Дональдом Трампом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.