Студенти збираються відсуджувати в Азарова невиплачені стидендії

16 Серпня 2012, 18:33

"Ми ініціюємо позов до окружного адміністративного суду міста Києва, де відповідачем буде Кабінет Міністрів України, а також Міністерство освіти і науки, молоді та спорту, яке очолює Дмитро Табачник", – повідомив голова всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молодий рух" Іван Крулько під час прес-конференції в четвер, 16 серпня,у Києві.

За словами Крулька, студентські організації мають намір вимагати скасування постанови Кабінету Міністрів України № 526 від 13 червня 2012 року, у результаті якої були зменшені стипендії в липні-серпні від 300 до 500 грн. Як зазначив Крулька, "вкрадена сума у студентів становила понад 100 млн грн".

Він також наголосив, що студенти мають намір вимагати відновлення з вересня індексації стипендій. "Якщо 1 вересня студенти не побачать на своїх карткових рахунках доплати, які вони не отримали, ми побачимо ще один "майдан", – наголосив Крулько.

Відповідаючи на уточнююче запитання, хто саме має намір подати позов до суду, Крулько сказав: "Громадські організації, студентські організації, а до цього позову може приєднатися кожен студент…".

На знак протесту представники студентських організацій виклали під стелою Незалежності в Києві слово з українських монет "Стипендія". Студентській акції не завадив навіть дощ.

Як повідомлялось, 25 липня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив про підвищення Кабміном базового рівня стипендій до 730 гривень. Насправді йшлося про звичайну індексацію розміру стипендій.

Прем'єр-міністр Микола Азаров пояснив, що ситуація зі зниженням стипендій студентам пов'язана із плутаниною в роз'ясненнях Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Близько 100 студентів 1 серпня провели акцію протесту біля будівлі Кабміну проти зниження обсягу студентських стипендій.

Зі слів учасників акції в липні порівняно із червнем стипендія в багатьох знизилася на суму близько 200 гривень.

Рік тому Міністерство освіти і науки, молоді й спорту ініціювало встановлення розмірів студентської стипендії на рівні прожиткового мінімуму.