"У разі реекспорту газу або його поставки по свопових контрактах з Німеччини, вартість імпорту, на думку експертів нафтогазової галузі, складе $410-415 за 1 тис. куб. м, у той час як середня річна ціна імпортованого українського газу в 2012 році дорівнювала приблизно $424", – пишуть аналітики агентства.
На їхню думку, зараз Росія є єдино можливим постачальником газу для України, за винятком ситуації, коли Україна почне використовувати наявні газопроводи в реверсному режимі. Однак і це не тільки не знизить обсягів імпорту, але й негативно вплине на показники зовнішнього фінансування України, вважають в агентстві.
Разом з тим, відзначає Standard & Poor's, поліпшити ситуацію може комплекс заходів, пов'язаних з підвищенням цін на газ, диверсифікацією джерел постачання газу та підвищенням ефективності. Зокрема це: значне постійне збільшення внутрішнього видобутку газу; зниження обсягів споживання за рахунок підвищення енергоефективності; підвищення внутрішніх цін на газ поряд зі скороченням і більш адресним використанням субсидій; географічна диверсифікація та лібералізація газового ринку України шляхом інтеграції в європейський енергетичний простір, поліпшення умов конкуренції і переходу до ринкового ціноутворення.
"У випадку, якщо уряд країни не прийме активних заходів щодо вирішення проблем, що склалися, за відсутності реформ ситуація на газовому ринку України буде підривати кредитоспроможність країни", – резюмують в агентстві.
Нагадаємо, експерти агентства Standard & Poor's підрахували, що Газпром в шість разів завищив суму можливих санкцій до Нафтогазу за недобір газу в 2012 році.