НОВИНИ

Standard & Poor's: за недобір газу Нафтогаз мав би заплатити $1,2 млрд, а не $7 млрд

Експерти міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's оцінювали можливі санкції до НАК "Нафтогаз України" за недобір газу в 2012 році за контрактом з Газпромом у розмірі $1,2 млрд, а не у виставлені російською стороною $7 млрд.

"В рамках діючого договору (заснованого на принципі "бери або плати") "Нафтогаз України" зобов'язаний оплачувати певний обсяг поставок газу від Газпрому незалежно від того, використовує він цей газ, чи ні ... Враховуючи невибраний обсяг газу в розмірі 2,8 млрд куб. м і рівень цін на газ (424 дол./тис. куб. м), ми вважали, що до кінця 2012 року розмір вимог Газпрому до Нафтогазу може досягти $1,2 млрд", - наголошується в аналітичному звіті агентства.

При цьому, в тому ж звіті, датованому 23 січня, також міститься припущення, що в 2013 році сума претензій може збільшитися до більш ніж $5 млрд.

Експерти Standard & Poor's оцінювали обсяги постачання газу Газпромом в Україну в 2012 році на рівні 30 млрд куб. м. У свою чергу, мінімальний обсяг газу, який Нафтогаз зобов'язаний відібрати за принципом "бери або плати" в 2012 і 2013 роках - 32,8 млрд куб. м, відзначили в рейтинговому агентстві.

Нагадаємо, російський Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченою контрактами вимогою take or pay.

Водночас у Нафтогазі підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками. При цьому Нафтогаз неодноразово повідомляв російську компанію про намір знизити закупівлі природного газу у 2012 році.

Україна в 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м.

Практично весь цей обсяг газу імпортований з Росії Нафтогазом і підконтрольною Дмитру Фірташу OstChem Holding Limited (Кіпр).

Близько 55 млн куб. м склав природний газ, імпортований НАК у листопаді-грудні за реверсної схемою згідно з контрактом з RWE (Німеччина).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.