Standard&Poor’s: Скорочення зовнішнього фінансування найнебезпечніші для України та Туреччини

5 Липня 2013, 13:31

За даними рейтингу Standard&Poor’s, Україна й Туреччина є найбільш чутливими до скорочення зовнішнього фінансування серед країн, що розвиваються. Про це повідомляє сайт Bloomberg.

Загалом рейтинг розглядає 40 держав, що з перехідною стадією розвитку, та аналізує їх економіку за трьома показниками, а саме – (1) потреба у зовнішньому фінансуванні, (2) розмір короткострокового зовнішнього боргу та (3) дефіцит поточного рахунку. За усіма критеріями, Україна й Туреччина, згідно з оцінкою Srandard&Poor’s, перебувають у першій вісімці рейтингу.

«Чим більшою є залежність економіки від зовнішнього фінансування, у порівнянні із власним грошовим запасом та здатністю формувати валютний резерв, тим більш чутливою вона є по відношенню до надзвичайно м’якої грошово-кредитної політики урядів, яка наразі переважає у світі», – вважають аналітики S&P’s – Моріц Крамер з Франкфурта та Франк Гілл з Лондона.

Експерти попереджають: «Сучасна непостійність ринку є нагадуванням про те, що сприятливі фінансові умови, якими на даний момент користуються нові ринкові боржники не обов’язково триватиме завжди».