Standard & Poor’s: ескалація політичної кризи наближує дефолт України

21 Лютого 2014, 10:08

Рейтингове агентство знизило довгостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті на один щабель – з "CCC +" до переддефолтного рівня " CCC" , який на 8 сходинок нижче інвестиційної категорії.

Водночас, короткостроковий рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній валюті підтверджений на рівні "C". Довгостроковий і короткостроковий рейтинги за зобов'язаннями в національній валюті залишені на рівні " B-/ B" , рейтинг за національною шкалою – на рівні " uaBB +".

Прогноз зміни довгострокових рейтингів – "негативний".

"З нашої точки зору, політична ситуація на Україні значно погіршилася. Ми вважаємо, що це піддає здатність уряду з погашення та обслуговування боргових зобов'язань все зростаючим ризикам і збільшує невизначеність щодо продовження надання фінансової допомоги з боку Росії в 2014 році", – йдеться в повідомленні S&P.

Наразі момент S&P вважає, що за відсутності значних позитивних змін (яких воно поки не очікує) "цілком імовірний дефолт" України.

Наприкінці січня S&P вже знижувало рейтинги України з попередженням, що може знову погіршити оцінки, якщо загострення політичної ситуації призведе до подальших проблем з обслуговуванням і погашенням держборгу, або якщо Київ не отримає очікувану фінансову підтримку з Москви.

"На нашу думку очікувана фінансова підтримка з боку Росії стає все більш невизначеною і залежною від результату розвитку погіршується політична ситуація в Україні", – відзначають аналітики агентства.

Мирне вирішення політичної ситуації на Україні вони називають важкодосяжним.

"Негативний" прогноз суверенних рейтингів України відображає, що, – на думку S&P, –  щоб уникнути вибіркового дефолту або реструктуризації зобов'язань у стресовій фінансовій ситуації уряду України все ще потрібно забезпечити достатнє фінансування із зовнішніх джерел».

За оцінками S&P, в 2014 році зобов'язання уряду, НБУ і газової держкорпорації "Нафтогаз України" з обслуговування і погашення валютного боргу складуть близько $13 млрд.

Обсяг міжнародних резервів України скоротився з $ 20,4 млрд в грудні до $17,8 млрд на кінець січня. Водночас, суттєвий дефіцит по рахункам поточних операцій (близько 9% ВВП 2013 року) і підвищений попит населення на іноземну валюту чинитимуть тиск на міжнародні резерви країни.