Стало відомо, коли відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО через агресію РФ на Азові

26 Листопада 2018, 13:54

Засідання Комісії Україна-НАТО щодо російської агресії в Азовському морі відбудеться у понеділок, 26 листопада, на рівні послів. Про це повідомляє постійне представництво України при НАТО у Twitter.

 

Зокрема, засідання Комісії Україна-НАТО відбудеться відповідно до домовленості президента Петра Порошенка та генсека НАТО Єнса Столтенберга.

 

"За домовленістю президента і Генерального секретаря сьогодні відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів щодо реагування на збройний напад і захоплення РФ українських кораблів у Чорному морі. НАТО і Україна спільно реагуватимуть на акт агресії", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, Порошенко провів телефонну розмову з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом.

 

Своєю чергою, Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.

 

Раніше прес-центр  ВМС ЗС України повідомив, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

Як повідомлялося, російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Військово-морських сил Збройних сил України. 

 

В неділю, 25 листопада, прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик