НОВИНИ

Порошенко підтримав пропозицію запровадження воєнного стану

РНБО одноголосно запропонувала президенту запровадити воєнний стан терміном на 60 діб.

Президент України Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. Про це він заявив на засіданні Ради національної безпеки України, яке сталося в ніч проти 26 листопада. 

 

 

Зазначається, що засідання РНБО розпочалося о 24:00.

 

Так, Порошенко відзначив, що завтра депутати мають прибути в Київ на надзвичайне засідання ВР у закритому режимі для приняття вирішення щодо оборони держави.

 

За його словами, під час воєнного стану Україна не забирається здійснювати жодні наступальні дії. 

 

"Після кваліфікації дій Російської Федерації, підрозділів Чорноморського флоту, підрозділів прикордонної служби ФСБ РФ… кваліфікація як агресія. На жаль, ми не виключаємо й інших операцій, в тому числі наземних, проти суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Тому я як президент, як верховний головнокомандувач Збройних сил України, відповідно до Конституції, приймаю рішення підтримати пропозицію Воєнного кабінету винести на засідання РНБО відповідне рішення і звернувся з ним до Верховної Ради України, - сказав президент.

 

Водночас рішення не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги.

 

Крім того, глава держави додав, що завтра зранку відбудуться переговори зі Столтенбергом й консультації з іншими лідерами держав.

 

Наголошується, що банки будуть працювати у звичайному режимі. Своєю чергою, поліція переходять на посилену роботу.

 

"Звертаюсь визначити за необхідне ввести воєнний режим. В зв'язку із російською агресією, вважаю за доцільне запровадити військовий стан на 60 днів", - зауважив Турчинов.

 

Крім того, буде посилений режим охорони кордону. 

 

"Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень", - йдеться у ЗУ "Про правовий режим воєнного стану".

 

Так, у разі оголошення указу президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях ВР збирається на засідання у дводенний строк без скликання та розглядає питання щодо затвердження указу президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

 

В указі президента України про введення воєнного стану зазначаються:

 

  • обґрунтування необхідності введення воєнного стану;

 

  • межі території, на якій вводиться воєнний стан, час введення і строк, на який він вводиться;

 

  • завдання військового командування, військових адміністрацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо запровадження і здійснення заходів правового режиму воєнного стану;

 

  • завдання суб’єктам забезпечення цивільного захисту щодо приведення єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період;

 

  • вичерпний перелік конституційних прав і свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються у зв’язку з введенням воєнного стану із зазначенням строку дії цих обмежень, а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень;
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.