Стало відомо, хто очолить департамент протидії наркозлочинності у Національній поліції

22 Жовтня 2015, 21:12

У структурі Національної поліції створюється принципово новий Департамент протидії наркозлочинності. Підрозділ буде "вертикально-підлеглим" і на місцях не буде підпорядкований місцевим керівникам поліції. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він зазначив, що новий підрозділ створюватиметься "з нуля", з урахуванням нових конкурсних процедур. Працівників розформованого Управління протидії незаконному обігу наркотиків взагалі не планують використовувати при наборі працівників до новоствореного департаменту протидії наркозлочинності.

"За фактом атестації старих співробітників будемо вирішувати остаточно, але – одна з ключових моделей розвитку нової структури – для чистоти рішення – взагалі не використовувати колишніх працівників УПНОН у новій структурі боротьби з наркозлочинністю", – підкреслив Аваков.

Читайте також: Аваков анонсував оновлення експертної служби в МВС

Він також додав, що чесні працівники, які пройдуть переатестацію, зможуть продовжити службу в інших підрозділах поліції.

За словами Авакова новий департамент буде істотно меншим за колишній підрозділ – в його складі буде 600 поліцейських. Крім того, підрозділ буде "вертикально-підлеглим" і на місцях не буде підпорядкований місцевим керівникам поліції.

"Упевнений – ефективність і незаангажованість нової вертикальної структури буде на порядок вище за колишню", – зазначив глава МВС.

Департамент протидії наркозлочинності очолить Ілля Кива.

"На цей проект, який ми будемо робити разом із зарубіжними експертами – за найкращими лекалами моделей зарубіжних поліцейських служб, які протидіють наркозлочинності, призначив сьогодні Іллю Киву. Упевнений – він точно впорається і з демонтажем колишньої структури, і з енергійною роботою в новій", – зазначив Аваков.

Раніше Кива працював на посаді заступника начальника УМВС України в Херсонській області.