НОВИНИ

Аваков анонсував оновлення експертної служби в МВС

Структурно виокремлена експертна служба буде підпорядковуватися Міністерству внутрішніх справ України, а не органу досудового слідства (поліції).

У листопаді в МВС запрацює оновлена експертна служба. Про це в Facebook повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«У процесі реалізації концепції реформування системи правоохоронних органів часто доводиться зупинятися і вирішувати завдання реформування, на перший погляд, другорядних підрозділів. Проте, при більш пильному вивченні, такий «другорядний», «периферійний» підрозділ вирішує цілу низку вузькоспеціалізованих завдань, без яких основний результат боротьби зі злочинністю не може бути досягнутий. Саме такою, тихою і непримітною, є експертна служба МВС України. Пошук і вилучення слідів під час оглядів місць подій, проведення експертиз і досліджень, вилучення та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, ведення криміналістичних обліків – це далеко не весь вичерпний перелік завдань, які щодня успішно вирішують експерти», – розповів міністр.

Читайте також: Аваков розповів, чи всі міліціонери зможуть стати поліцейськими

За його словами, структурно виокремлена експертна служба МВС буде підпорядковуватися Міністерству внутрішніх справ України, а не органу досудового слідства (поліції).

«У результаті реформування органів внутрішніх справ слідчі підрозділи, що увійшли до складу центрального органу виконавчої влади – Національної поліції та експертні підрозділи, що залишилися у складі Експертної служби під патронатом МВС, втратять організаційний зв’язок, їх службові відносини будуть будуватися виключно у формі взаємодії», – зазначив міністр. 

Він також додав, що важливим і необхідним кроком на етапі реформування експертної служби є подальше її матеріально-технічне зміцнення за рахунок придбання новітньої техніки та модернізації наявного технічного обладнання для упровадження нових методів досліджень і приведення у відповідність до вимог європейських стандартів.

«Прискорення процесу акредитації експертних лабораторій на відповідність вимогам міжнародного стандарту якості ISO-17025 є необхідною умовою визнання експертної служби на міжнародній арені», - наголосив Аваков.

 

МВС: РЕФОРМА ЕКСПЕРТНОЇ СЛУЖБИ В процесі реалізації концепції реформування системи правоохоронних органів часто прихо...

Posted by Arsen Avakov on 22 жовтня 2015 р.