США висунули нові обвинувачення проти Ассанжа

24 Травня 2019, 11:53

Сполучені Штати Америки висунули нові звинувачення засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, звинувативши його в порушенні закону про шпигунство за публікацію секретних документів з іменами конфіденційних військових і дипломатичних джерел. Про це повідомляє Associated Press.

 

Так, у 18 пунктах обвинувального акту Міністерства юстиції зазначається, що Ассанж завдав шкоди національній безпеці США, опублікувавши документи, які зашкодили США і їх союзникам та допомогли супротивникам.

 

Водночас адвокат Ассанжа Баррі Поллак наголосив, що ці "безпрецедентні звинувачення" проти його клієнта ставлять під загрозу "всіх журналістів в їх прагненні інформувати громадськість про заходи, вжиті урядом США".

 

Нагадаємо, 1 травня суд у Великій Британії засудив засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа на 50 тижнів ув’язнення за порушення умов звільнення під заставу. 

 

Як повідомлялося, 15 квітня президент Еквадору Ленін Морено заявив, що причиною позбавлення притулку засновника сайту Wikileaks стало те, що він нібито намагався створити "центр шпигунства" у посольстві країни, де переховувався з 2012 року.