НОВИНИ

Ассанж намагався використовувати посольство як "центр шпигунства" - президент Еквадору

Ленін Морено заявив, що отримав письмові зобов'язання з боку Британії, що основні права Ассанжа будуть поважатися.

Президент Еквадору Ленін Морено розповів про причини позбавлення притулку засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, якого нещодавно заарештували в Лондоні. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За його словами, Ассанж нібито намагався створити "центр шпигунства" у посольстві країни, де він переховувався з 2012 року.

 

"На жаль, з нашої території і з дозволу влади попереднього уряду в Еквадорському посольстві в Лондоні були створені умови для втручання у процеси інших держав… Ми не можемо дозволити нашому дому, дому, який відкрив свої двері, стати центром шпигунства", - зауважив він.

 

Так, він відзначив, що засновник Wikileaks погано ставився до працівників посольства і погрожував судовим позовом навіть тим, хто йому допомагав.

 

Водночас Морено підкреслив, що позбавлення Ассанжа притулку не було довільним, а базувалося на міжнародному праві.

 

Своєю чергою, він наголосив, що отримав письмові зобов'язання з боку Великої Британії, що основні права Ассанжа будуть поважатися, і, що він не буде екстрадований у країни, де йому загрожуватимуть катування, жорстоке поводження або смертна кара. 

 

Нагадаємо, 11 квітня заарештували Джуліана Ассанжа. Поліцейські пред'явили ордер, виданий судом у червні 2012 року за неявку Ассанжа до суду. Він переховувався в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись арешту і екстрадиції до Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. У травні 2017 року органи юстиції Швеції закрили справу щодо Ассанжа, однак засновник Wikileaks побоювався видачі його владі США, де йому загрожує довічне позбавлення волі за публікацію секретних документів про операції США в Іраку і Афганістані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.