США висловили свою огиду українській владі

11 Грудня 2013, 06:20

Подаємо повний текст заяви держсекретаря США Джона Керрі:

"США висловлюють свою огиду щодо рішення української влади відреагувати на мирний протест на київському Майдані використанням спецпризначенців, бульдозерів та кийків, а не повагою до демократичних прав та людської гідності. Ця відповідь є неприйнятною та не личить демократії.

 Минулого тижня в Брюсселі та Молдові, я публічно підкреслив важливість того, щоб усі сторони уникали насильства і закликав президента Януковича втілити сподівання українського народу. Ми доводимо до відома українського уряду нашу занепокоєність .

Як віце-президент США Байден дав зрозуміти президенту Януковичу під час вчорашньої телефонної розмови, повага до демократичних принципів, включно з свободою зібрань, має основоположне значення у тому, як Сполучені Штати підходять до України.

 Це універсальна, а не суто американська цінність. Протягом тижнів , ми закликали президента Януковича і його уряд прислухатися до голосів свого народу, який хоче миру, справедливості та європейського майбутнього. Натомість схоже, що сьогодні вночі лідери України зробили зовсім інший вибір.

Ми закликаємо до максимальної стриманості . Життя людини має бути захищена. Українська влада несе повну відповідальність за безпеку українського народу.

 В той час як вулицями Києва лунають церковні дзвони, Сполучені Штати стоять поруч з народом України . Він заслуговує кращого".

Нагадаємо, раніше Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон висловила стурбованість тим, що міліція застосовує силу, аби прибрати мирних людей з центру Києва.

В ніч проти 11 грудня бійці спецпідрозділу «Беркут»  та військовослужбовці почали штурмувати барикади

У міліції Києва пояснили, що правоохоронці на Майдані Незалежності перебувають для забезпечення правопорядку під час демонтажу барикад представниками комунальних служб і рятувальниками. Водночас у мілції вказали, що про звільнення приміщень будинку профспілок та київської мерії від мітингувальників, а також про демонтаж наметового містечка мова не йде мова.