НОВИНИ

Віце-президент США попередив Януковича про неприпустимість насильства

Віце-президент США Джо Байден у телефонній розмові з Віктором Януковичем закликав його провести політичний діалог з опозицією та попередив про неприпустимість застосування сили до мирних протестувальників. Про це йдеться в повідомленні Білого дому.

"У телефонній розмові віце-президент Байден висловив Януковичу глибоке занепокоєння щодо ситуації в Україні та щодо зростаючого потенціалу для насильства. Віце-президент підкреслив необхідність негайної деескалації ситуації і початку діалогу з лідерами опозиції щодо досягнення консенсусу", - йдеться в повідомленні.

Джо Байден також зазначив, що "насильство не має місця в демократичному суспільстві, і воно несумісне зі стратегічними відносинами між Україною та США".

Байден також  підтвердив сильну підтримку з боку США європейських прагнень України та привітав прихильність президента Януковича щодо дотримання цього шляху".

Окрім того значиться, що політик підкреслив тісний зв'язок США та ЄС, і привітав майбутні візити до Києва верховного представника ЄС Кетрін Ештон і заступника держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле вважає, що мітинги в Україні підкреслюють прагнення українців до Європи, а тому застосування до них сили було б фатальним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.