"Ми проводимо реструктуризацію нашої програми розміщення ракет-перехоплювачів SM-3 IIB. Як багато з вас знають, ми планували розмістити ці ракети-перехоплювачі в рамках нашого плану поетапного створення системи ПРО в Європі. Завданням цієї програми було посилення ступеня захищеності території США від ракетних загроз із Близького Сходу, яка забезпечується існуючими ракетами-перехоплювачами. Реалізація даної програми відкладена, як мінімум, до 2022 року через урізання бюджетного фінансування ", – сказав Хейгел, пояснивши, що розміщення додаткового типу перехоплювачів планувалося на четвертому, завершальному, етапі створення системи ЄвроПРО.
У зв'язку з цією затримкою Пентагон ухвалив рішення перекинути кошти, заплановані на програму розміщення SM-3 IIB в Польщі, на розміщення додаткових ракет-перехоплювачів на території США і розробку новітніх видів наземних перехоплювачів і нових версій SM-3.
"Таким чином ми зможемо забезпечити захист від можливих загроз з боку Ірану швидше, одночасно захищаючись від КНДР", – пояснив Хейгел.
Він підкреслив, що партнерам по НАТО боятися нічого.
"Дозвольте мені запевнити, що США залишаються повністю віддані завданню забезпечення протиракетної оборони НАТО. Розміщення елементів ПРО, заплановане на першому, другому і третьому етапі створення системи ПРО, зокрема розміщення елементів у Польщі та Румунії, буде реалізовано, і до 2018 року, як і заплановано, система ПРО буде забезпечувати безпеку всій європейській території НАТО ", – запевнив глава Пентагону.
Представники міністерства, які виступали згодом, також підкреслили, що загальна кількість перехоплювачів у Польщі буде такою, як планувалося, і що відмова від додаткового типу перехоплювачів на безпеці Європи не позначиться.
Раніше Хейгел повідомив, що США розмістять на Алясці додаткові 14 ракет-перехоплювачів у зв'язку із зростанням загрози з боку КНДР.
Як повідомлялось, Північна Корея скасувала пакт про взаємний ненапад з Південною Кореєю і перерізала лінію екстреного зв’язку з Сеулом.
7 березня Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала за нові суворі санкції, які мають на меті покарати владу Північної Кореї за нещодавнє випробування ядерного вибухового пристрою, здійсненого після запуску ракети в космос, який був, як вважають, випробуванням балістичної ракети.
У лютому Рада безпеки (РБ) ООН пообіцяла, що у відповідь на ядерне випробування, може посилити санкції проти Північної Кореї.
Нагадаємо, 12 лютого Північна Корея заявила, що успішно провела підземне випробування ядерної зброї. У міністерстві оборони Південної Кореї оцінили потужність вибуху в КНДР в 6 або 7 кілотонн.
У травні 2012 року КНДР внесла поправку до власної Конституції, проголосивши себе «ядерною державою».
Експерти вважають, що ядерна загроза з боку Північної Кореї може розпалити гонку озброєнь в регіоні і спровокувати в Азії війну.