США ввели нові санкції проти росіян за “законом Магнітського”

17 Травня 2019, 10:00

Управління з контролю за іноземними активами Державного казначейства Сполучених Штатів Америки (OFAC, Office of Foreign Assets Control) внесло п'ять громадян Росії та чеченський спеціальний підрозділ швидкого реагування "Терек" у список санкцій  в рамках "закону Магнітського". Про це йдеться на сайті Мінфінану США.

 

Так, до списку санкцій внесли командира СОБР "Терек" Абузайда Вісмурадова. екс-начальника виправної колонії №7 Сєргєй Коссієва, Гєннадія Карлова, заступника командира батальйону "Сєвєр" Руслана Гєрємєєва і Єлєну Трікулю.

 

"Міністерство фінансів продовжує встановлювати ціну для тих, хто причетний до затримання, тортур чи вбивства Сергєя Магнітського, що є частиною боротьби з порушеннями прав людини в Росії", – зауважив заступник глави відомства з питань тероризму і фінансової розвідки Сігал Манделькер.

 

"Ми націлені на те, щоб притягти до відповідальності винних у жорстоких діях на території Росії, включаючи позасудову страту Бориса Нємцова і повсюдне насильство щодо ЛГБТІ в Чечні", – додав він.

 

Зокрема, слідчий Єлєна Трікуля внесена у санкційний список за участь у спробах приховати юридичну відповідальність за затримання, зловживання або смерть Магнітського. Вона проігнорувала докази і підписала відмову у зверненні до кримінальної справи щодо осіб, відповідальних за незаконне затримання та смерть Магнітського. "Дії Трікулі демонструють її участь у зусиллях, спрямованих на запобігання прагненню правосуддя для осіб, залучених до затримання, зловживання або смерті Магнітського", – наголошується у повідомленні.

 

Своєю чергою, Гєннадій Карлов потрапив у список за участь у зусиллях приховати юридичну відповідальність за затримання, зловживання або смерть Магнітського. Як керівник підрозділу Слідкому РФ, Карлов зробив неправдиві твердження про затримання Магнітського, що, у свою чергу, дало обґрунтування його затримання. Карлов також не реагував на скарги Магнітського щодо його погіршення стану здоров'я, рішення про переведення в іншу тюремну установу за тиждень до запланованої хірургії, а також про відмову у зверненні Магнітського на дозвіл візиту його родичів.

 

Нагадаємо, санкції були введені на підставі "закону Магнітского". Як відомо, цей закон був ухвалений у США і спочатку передбачав введення персональних санкцій проти низки російських чиновників, винних у смерті юриста Сергія Магнітского.