НОВИНИ

У США заявили, що "список Магнітского" можуть розширити

"Список Магнітського", імена 18 фігурантів якого оприлюднені в п'ятницю в США, буде доповнений після з'ясування нових обставин справи. Про це заявив один з ініціаторів прийняття закону конгресмен Джеймс Макговерн.

"Список несміливий, в ньому більше прогалин, ніж імен", - сказав конгресмен. 

"Чиновники адміністрації сьогодні запевнили мене, що розслідування триває і в список будуть внесені подальші доповнення, коли розкриються нові обставини", - йдеться в заяві Макговерна.

Нагадаємо, сьогодні у Сполучених Штатах оприлюднили "список Магнітского" з 18 прізвищ, до якого, зокрема, потрапили слідчі та судді, причетні до порушення прав людини в Росії.

Як відомобюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків, взято під варту і помер в СІЗО в Москві в 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітський помер через погані умови утримання та відмови у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні цього року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.