США вважають, що вибори віддалили Україну від демократії

30 Жовтня 2012, 08:18

За його словами, є багато свідчень того, що українські власті переслідували опонентів і використовували адміністративний ресурс в ході передвиборної кампанії.

«Вашингтон стурбований повідомленнями про фальсифікації при підрахунку голосів», – заявив Тоунер.

З аналогічними претензіями раніше виступила голова місії спостерігачів ОБСЄ на Україні Вальбурга Габсбург Дуглас.

Як повідомлялось, 29 жовтня Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили про важливість того, щоб українська влада забезпечила належне встановлення результатів виборів.

«Ми уважно стежили за передвиборчим процесом та голосуванням у неділю в Україні. Явка продемонструвала відданість українських громадян демократичному та плюралістичному суспільству. Підрахунок голосів ще не повністю завершився», – зазначається в заяві.

Спостерігачі від ОБСЄ вказують на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.

Нагадаємо, 29 жовтня група спостерігачів від ОБСє оприлюднила попередній звіт, у якому вказали на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.

Місія спостерігачів від СНД, навпаки, назвала вибори на Україні вільними і демократичними.

98