США внесли Україну до «чорного списку» країн-піратів

30 Квітня 2012, 23:19

Влада США у понеділок, 30 квітня, опублікувала документ, у якому перераховано країни, де найгірше захищаються права на інтелектуальну власність. Серед 13 зазначених у списку країн опинилися Україна та Росія.

Також до переліку потрапили: Канада, Аргентина, Індія, Алжир, Ізраїль, Індонезія, Китай, Пакистан, Чилі,Таїланд і Венесуела.

США регулярно оприлюднюють перелік країн, де процвітає піратство. Потрапляння до такого списку не загрожує країнам санкціями. Однак вважається, що доповідь, підготовлена американським торговим представником, має присоромити уряди згаданих держав та змусити їх активніше боротися з піратством.

Як раніше повідомлялося, за результатами ініційованих компанією «Microsoft Україна» перевірок продавців програмного забезпечення, щороку порушується приблизно 300 кримінальних справ.

Нагадаємо, 60% програмного забезпечення, яке використовують в центральних органах державної влади України, неліцензійне. Водночас, за словами начальника прес-служби МВС Володимира Поліщука, МВС використовує 47 % неліцензійного програмного забезпечення.