США відреагували на дії Росії в Азовському морі

30 Серпня 2018, 21:51

Державний департамент США засудив дії Росії в Азовському морі та Керченській протоці, а також закликав РФ припинити утиски міжнародних перевезень. Про це повідомила речниця відомства Хізер Нойєрт

 

"Росія утискає міжнародне судноплавство через Керченську протоку та Азовське море", – заявила вона.

 

Так, США засудили відповідні дії Москви.

 

"Сполучені Штати засуджують утиски Росією міжнародного морського перевезення в Азовському морі та через Керченську протоку. З квітня Росія затримує сотні комерційних суден, і останніми тижнями вона зупинила щонайменше 16 комерційних суден, які намагались дістатись українських портів", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас у Держдепі США підкреслили, що дії Росії перешкоджають морському транзиту і є ще одним прикладом її кампанії з метою підірвати та дестабілізувати Україну, а також нехтування міжнародними нормами.

 

У відомстві наголосив, що США підтримують суверенітет та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами.

 

"Ми закликаємо Росію припинити утиски міжнародних перевезень у Азовському морі та Керченській протоці", – додали в Держдепі.

 

Нагадаємо, 28 серпня стало відомо, що президент України Петро Порошенко планує зібрати засідання Ради нацбезпеки та оборони, щоб обговорити питання блокування Росією кораблів в Азовському морі.

 

28 серпня речник Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк заявив, що окупанти активізували підготовку підрозділів, дислокованих вздовж узбережжя Азовського моря.

 

Раніше речник Держприкордонслужби України Олег Слободян заявив, що огляд Росією суден в Азовському морі є політичним та економічним тиском на Україну.

 

17 липня президент України Петро Порошенко доручив керівництву Збройних Сил України вжити заходів у зв'язку з незаконними зупинками і оглядами українських та іноземних суден, що йдуть в порти Азовського моря.