НОВИНИ

Огляд Росією суден в Азовському морі є політичним і економічним тиском на Україну - Слободян

Формально російська сторона має право оглядати судна, відповідно до договору від 2004 року між Україною та Росією про співпрацю в Азовському морі та Керченській протоці.

Огляд Росією суден в Азовському морі є політичним та економічним тиском на Україну. Про це у середу, 25 липня, під час прес-конференції: "Гібридна блокада Азовського моря: поточний стан, можливі сценарії та засоби протидії" повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби, полковник Олег Слободян, передає УНІАН.

 

Представник Держприкордонслужби зауважив, що Азовське море, відповідно до договору від 2004 року між Україною та Росією про співпрацю в Азовському морі та Керченській протоці, є морем внутрішнього користування. Тобто, відповідно до цього договору і Україна, і Росія можуть вільно використовувати весь басейн Азовського моря.

 

«Договір дійсно діє, і тому формально російська сторона може оглядати судна. Але ми прекрасно розуміємо, що в даному випадку цей механізм використовується як політичний і економічний тиск на Україну», - сказав Слободян. 


Нагадаємо, 17 липня Президент України Петро Порошенко доручив керівництву Збройних Сил України вжити заходів у зв'язку з незаконними зупинками і оглядами українських та іноземних суден, що йдуть в порти Азовського моря. 

 

6 липня президент Петро Порошенко повідомив, що Росія значно наростила військову присутність в окупованому Криму та посилила флот новітньою технікою й озброєнням. 

 

Також резидент України Петро Порошенко у ході виступу перед початком багатонаціональних міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" заявив, що не виключає, що Російска Федерація може здійснити військові атаки на Маріуполь. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.