США та ЄС закликали звільнити затриманих учасників мітингу проти корупції у Росії

13 Червня 2017, 09:35

США рішуче засуджують затримання сотень учасників мирних протестів по всій Росії, що проходили 12 червня, заявив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер. 

"Затримання мирних протестуючих, тих, хто стежить за дотриманням прав людини, і журналістів, – це образа фундаментальних демократичних цінностей. Сполучені Штати будуть спостерігати за цією ситуацією", – сказав він.

Прес-секретар Білого дому закликав до негайного звільнення затриманих.

Зовнішньополітична служба Євросоюзу також закликала без зволікання звільнити затриманих учасників антикорупційного мітингу в містах Росії.

"Затримання російською владою сотень мирних демонстрантів і використання насильства проти них в Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах по всій країні загрожує основоположній свободі слова, асоціацій і зборів в Російській Федерації", – йдеться в заяві відомства.

Також зовнішньополітична служба ЄС в черговий раз закликала російську владу дотримуватися міжнародних зобов'язань, в тому числі зобов'язання перед Радою Європи і ОБСЄ, а також повністю забезпечити дотримання прав затриманих.

Нагадаємо, 12 червня в День Росії по всій країні пройшли акції протесту проти корупції. У Москві і Санкт-Петербурзі вони пройшли в місцях, не узгоджених з владою. У Москві затримали 750 осіб, в Петербурзі – близько 600.Серед затриманих – один з лідерів опозиції Алєксєй Навальний, якого затримали в під'їзді його будинку ще перед початком мітингів. Його заарештували на 30 діб за заклики до участі в несанкціонованій акції протесту.

Ввечері 11 червня Навальний опублікував на своєму сайті повідомлення, що в Москві узгоджений мітинг на проспекті Академіка Сахарова скасовується. Замість цього він закликав своїх прихильників вийти на мирну акцію на Тверській вулиці. Прокуратура Москви в ніч на понеділок випустила попередження організаторам антикорупційної акції в центрі російської столиці про "неприпустимість порушень закону".