"У Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища у війні і збройних конфліктах ми все ще стурбовані шкідливими газами в Армянську, забрудненням води з шахти "Юнком" й іншими екологічними загрозами, викликаними конфліктом і російською агресією", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".
Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки.
4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму.
6 вересня в Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Також призупинили процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим.
9 вересня депутат російської Держдуми Міхаїл Шєрємєт повідомив, що в окупованому Криму у зв'язку з викидами повністю припинив виробництво завод "Кримський титан". Своєю чергою, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заперечив відповідну інформацію, зауваживши, що "Титан" не припиняв свою роботу.
Представник окупаційної влади РФ заявив, що з 14 вересня в Армянську запроваджують режим надзвичайної ситуації через викиди хімічних речовин на заводі "Кримський титан".