НОВИНИ

На Херсонщині оголосили евакуацію дітей через хімічні викиди в Криму

Відповідне рішення було прийняте регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області.

У Херсонської області призупинили освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зоні ймовірного ураження викидів заводу "Кримський Титан", що поблизу окупованого Армянська, а також вирішили відправити дітей на оздоровлення в дитячі табори. Про це повідомляє прес-служба Херсонської облдержадміністрації.

 

Відповідне рішення було прийняте регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області.

 

Як зазначається, з метою упередження небажаних наслідків за фактами забруднення шкідливими речовинами атмосферного повітря внаслідок діяльності заводу "Титан" було прийняте рішення:

 

  • призупинити процес пропуску на КПВВ "Каланчак", КПВВ "Чаплинка" в сторону півострова Крим (з встановленням медико-санітарних пунктів);
  • призупинити освітній процес в школах та дитячих садках, які знаходяться в зонах можливих уражень;
  • провести оздоровлення дітей-мешканців населених пунктів можливого ураження в дитячих оздоровчих таборах області;
  • провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення для підвищення рівня обізнаності правил загально-профілактичних заходів.

 

Як повідомлялося, 6 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що Херсонщина готова евакуювати дітей із Каланчацького і Чаплинського районів, які знаходяться у зоні впливу заводу "Кримський титан", а також готова прийняти до себе дітей з постраждалих від виробничої діяльності заводу населених пунктів окупованого Криму. 

 

Згодом Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що в результаті лабораторних досліджень повітря виявлено, що рівень шкідливих речовин у Херсонській області не перевищено, а здоров’я дітей та дорослих поза загрозою. 

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.