США розглядають план розгортання 120 тис. військових для протидії Ірану – The New York Times

14 Травня 2019, 12:39

Білий дім розглядає військовий план, який передбаає розгортання до 120 тисяч військових на Близький Схід, якщо Іран атакує американські сили або прискорить роботу над ядерною зброєю. Про це повідомляє американське видання The New York Times з посиланням на неназваних чиновників адміністрації.

 

Зазначається, що виконувач обов’язків міністра оборони Патрік Шанаган представив оновлений військовий план минулого тижня на засіданні топ-помічників з питань безпеки президента Дональда Трампа.

 

Зокрема, Білий дім не відразу відреагував на прохання про коментар. Пентагон відмовився від коментарів.

 

Серед учасників засідання у четвер увійшли радник з питань національної безпеки Джон Болтон, директор ЦРУ Джина Хаспел, директор Нацрозвідки Ден Коутс, і Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Джозеф Данфорд.

 

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження додаткових санкцій проти металургійного сектора Ірану.  

 

Раніше Іран вирішив відмовитися від деяких зобов'язань, прописаних в Спільному всеосяжному плані дій(JCPOA) 2015 року, з якого вийшли США. Дане рішення ухвалила Рада національної безпеки Ірану. Тегеран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань про обмеження на запаси збагаченого урану і важкої води. Президент Ірану Хассан Роухані направив листи з відповідним рішенням державам-підписантам угоди і заявив про готовність продовжити консультації.