Іранський режим, який стає все більш ізольованим, потребує союзників. Він знаходить їх в обличчі латиноамериканських лідерів. У першу чергу – президента Венесуели Уго Чавеса.
«На жаль, у цій півкулі існують деякі країни, які з політичною чи фінансовою метою заграють з Іраном. Вони це роблять на свій страх і ризик. Вони ризикують отримати санкції з боку США та надати підтримку терористичному режиму», – каже сенатор-демократ Роберт Менендес.
Дослідник Дуглас Фара каже, що наміри Ірану в Латинській Америці подвійні: «Вони хочуть мати можливість спричинити хаос в Латинській Америці і, можливо, у Сполучених Штатах. Іранське керівництво може бачити це як необхідне для збереження своєї ядерної програми. А також – для того, або розвивати та посилювати свою здатність протидіяти міжнародним санкціям, які руйнують економіку, на яку покладається режим».
«Диктатор Венесуели Уго Чавес і іранський лідер Махмуд Ахмадінеджад вступили у змову з метою нанести асиметричний удар по безпеці США та допомогти розвитку ядерної програми Ірану», – каже колишній посол США в Організації американських держав Роджер Нор`єга.
Але підривні дії Ірану в регіоні – справа не нова, вважає сенатор-республіканець Марк Рубіо: «Пам’ятаймо, що це були іранські високопосадовці, які виявилися пов’язаними з вибухом в ізраїльському посольстві в Буенос-Айресі, у результаті якого загинуло 30 осіб. Іран був пов'язаний з вибухами в Аргентинсько–ізраїльській організації взаємних внесків, в яких загинуло 85 осіб. У жовтні ми розкрили заколот з метою вбивства посла Саудівської Аравії у США – в цьому самому місті».
Під час свого останнього візиту до Каракасу президент Ахмадінеджад висміяв занепокоєння США розвитком відносин його країни з країнами Латинської Америки. А президент Чавес додав, що це США, а не Іран становлять справжню загрозу міжнародній безпеці.