Внесена до Палати представників США поправка, що обмежує продаж F-16 Туреччині рядом умов, була вилучена з остаточного законопроекту про витрати на оборону, повідомляє агентство Anadolu.
У вівторок законодавці Палати представників і Сенату США заявили, що досягли згоди щодо щорічного законопроекту про оборонну політику.
«Ми раді повідомити, що досягли двопартійної та двопалатної угоди щодо цьогорічного Закону про дозвіл на національну оборону», – йдеться в заяві комітетів Палати представників і Сенату з питань збройних сил.
Очікується, що Закон про дозвіл на національну оборону на 2023 фінансовий рік, або NDAA, буде прийнято Сенатом і Палатою представників цього місяця та буде надіслано до Білого дому, щоб Байден підписав закон.
У жовтні Туреччина звернулася до Сполучених Штатів з проханням придбати 40 винищувачів F-16 виробництва Lockheed Martin і майже 80 комплектів модернізації для існуючих військових літаків.
Вашингтон поки що утримується від будь-яких думок щодо продажу F-16, заявляючи, що має пройти стандартний процес продажу зброї. Але адміністрація Байдена вважає, що потенційний продаж цих винищувачів Туреччині відповідав би інтересам національної безпеки США, а також служив би довгостроковій єдності НАТО. Про це заявив Держдепартамент у листі до Конгресу.
Нагадаємо, продаж американської зброї союзнику по НАТО Туреччині став спірним після того, як Анкара придбала російські оборонні ракетні системи С-400, що спричинило санкції США, а також вилучення Туреччини з програми винищувачів F-35.
Туреччина стверджує, що вирішила придбати російські оборонні системи після того, як США не змогли продати свої ракетні системи Patriot Анкарі.
Крок Білого Дому назустріч Туреччині може бути пов’язаний із переговорами щодо вступу Фінляндії та Швеції в НАТО, на що Туреччина поки накладає вето.