США, Мексика та Канада підписали нову торговельну угоду

30 Листопада 2018, 17:03

Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто, лідер США Дональд Трамп та глава уряду Канади Джастін Трюдо у п'ятницю, 30 листопада, підписали нову торговельну угоду. Про це повідомив глава Білого дому.

 

"Щойно підписали одну з найважливіших і найбільших торгових угод у США та всесвітній історії. Сполучені Штати, Мексика та Канада працювали разом, щоб розробити цей чудовий документ. Страшна NAFTA незабаром зникне. USMCA буде фантастичною для всіх", – наголосив він.

 

Так, тристоронній договір замінить угоду про Північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA). За даними Bloomberg, нову угоду підписали на полях саміту "великої двадцятки" в Аргентині.

 

Як зазначається, укладена на нових умовах угода визначить параметри одного з найбільших міждержавних торговельних блоків.

 

Новий документ наразі не вступає в силу, його повинні ратифікувати парламенти трьох країн.

 

Як повідомлялося, 1 жовтня торговий представник США Роберт Лайтхізер та глава МЗС Канади Христя Фріланд повідомили, що Сполучені Штати Америки та Канада досягли нової торговельної угоди разом з Мексикою, щоб замінити нинішню Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA). 

 

27 серпня президент США Дональд Трамп повідомив, що домовився про нову торгову двосторонню угоду з президентом Мексики Енріке Пенья Ньєто. Згодом Трамп заявив, що немає політичної необхідності, щоб Канада залишалася в новій угоді про Північноамериканську зону вільної торгівлі (НАФТА). 

 

Своєю чергою, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив, що Оттава може укласти нову торгову угоду із США і Мексикою.

 

Нагадаємо, у ході передвиборної кампанії Дональд Трамп обіцяв розірвати договір NAFTA і висловлював думку, що "це найгірша торгова угода, що була колись укладена" Вашингтоном. Трамп вирішив не припиняти співпрацю в рамках цієї угоди, але має намір домагатися вигідніших умов торгівлі для США.

 

16 серпня 2017 року Канада і Мексика почали у Вашингтоні переговори про реформу найбільшої в світі зони вільної торгівлі (NAFTA). На переговорах наполіг президент США Дональда Трамп, на думку якого NAFTA негативно впливає на економіку його країни.