Справи Майдану. Судитимуть двох колишніх суддів райсуду Черкас

14 Липня 2020, 15:03

Двох колишніх суддів одного з районних судів Черкас судитимуть за протиправне переслідування учасників мітингів у січні 2014 року. Про це 14 липня повідомляють на сайті Офісу Генпрокурора.

 

"Обвинуваченим інкримінуються постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, завідомо незаконні арешти, які спричинили тяжкі наслідки та вчинені за попередньою змовою групою осіб, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів (ч.2 ст. 375, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України)", – пояснюють у повідомленні.

 

За даними слідства, у січні 2014 року судді винесли неправосудні рішення стосовно 17 учасників акцій про обрання їм запобіжних заходів – 14 із них взяли під варту, 3 – помістили під домашній арешт, в результаті чого затриманих було незаконно позбавлено волі. Рішення приймались без достатніх та належних доказів про вчинення ними масових заворушень задля перешкоджання організації та проведенню подальших мирних зборів та мітингів в місті Черкасах та інших регіонах.

 

Нагадаємо, що 26 травня Держбюро розслідувань завершило розслідування щодо двох екс-суддів Соснівського районного суду Черкас, які арештували 17 осіб під час Революції гідності.