НОВИНИ

Справи Майдану. У ДБР заявили про завершення розслідування щодо двох екс-суддів

Нині колишні судді є адвокатами.

Держбюро розслідувань завершило розслідування щодо двох екс-суддів Соснівського районного суду Черкас, які арештували 17 осіб під час Революції гідності. Про це йдеться на сайті ДБР у вівторок, 26 травня.

 

«Слідством встановлено, що колишні судді - нині адвокати, 25-26 січня 2014 року вчинили протиправні дії щодо 17 осіб. Громадянам було незаконно обмежено особисту свободу, здебільшого шляхом поміщення під варту. Рішення приймались без достатніх та належних доказів про вчинення ними масових заворушень задля перешкоджання організації та проведенню подальших мирних зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій у Черкасах та інших регіонах», - йдеться в повідомленні.

 

Екс-судді підозрюються у:

 

  • постановленні суддею завідомо неправосудних ухвал, вчиненому в особистих інтересах (ч. 2 ст. 375 ККУ);
  • завідомо незаконних арештах, які спричинили тяжкі наслідки, вчинених в особистих інтересах за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 ККУ);
  • незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ст. 340 ККУ).

 

Нагадаємо, 18 травня про підозру повідомили адвокату – колишньому старшому прокурору відділу прокуратури Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.