Справи Майдану. Аваков назвав “надуманими” звинувачення проти посадовців Нацполіції

Акценти
2 Жовтня 2017, 14:34

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає надуманими звинувачення проти працівників Нацполіції, яким напередодні оголосили підозру в злочинах проти активістів Євромайдану. Про це він сказав на брифінгу в Києві в понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

"Я думаю, що якщо у нас відпускають Лавриновича (екс-міністр юстиції Олександр Лавринович – ред.), і у всіх інших випадках за три роки слідство у Майдану на чолі відповідної групи не знайшло інших підстав, крім як притягувати рядового співробітника поліції за надуманим звинуваченням, то вважаю, що це малодостойне заняття", – сказав Аваков.

Міністр зазначив, що, зокрема, глава департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Ігор Бабич, який звинувачується в тому, що допомагав в оформленні документів для завезення спецзасобів для правоохоронців під час Майдану, провів 9 місяців в зоні АТО, має бойовий досвід, був в Іловайську, звільняв від бойовиків Миколаївку.

"Звинувачувати його за надуманим звинуваченням, тому що не можна зачепити інших, а цей перебуває поряд – це не дуже коректно і гідно. Це я вам говорю як міністр: політична, а не процесуальна фігура", – сказав Аваков.

Глава МВС зазначив, що цим пояснюється присутність в суді заступника голови Нацполіції Олександра Фацевича і готовність взяти підозрюваних поліцейських на поруки.

"Разом з тим ми не перешкоджаємо формальній судовій процедурі і вважаємо, що це питання має вирішитися в юридичній площині. І впевнений, що ці звинувачення розваляться", – сказав міністр.

Нагадаємо, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Запобіжний захід підозрюваним мали обирати в п'ятницю, 29 вересня, проте перенесли засідання на понеділок. Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич 29 вересня прийшов до Печерського районного суду Києва захищати підозрюваних, заявивши, що вони "спеціалісти" і "не порушували закон".

2 жовтня під Печерським райсудом після чергового перенесення засідання сталася сутичка між активістами націоналістичних організацій та ГО "Майдан", яких ті звинувачують у роботі на поліцію.

90