НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Суд переніс обрання запобіжного заходу посадовцю Нацполіції, підозрюваному в злочинах проти Майдану

Під будівлею суду сталися сутички між представниками націоналістичних організації та ГО "Майдан".

Печерський районний суд Києва переніс на 17:00 понеділка засідання щодо обрання запобіжного заходу Ігорю Бабичу, голові Департаменту превентивної діяльності Нацполіції, який підозрюється в злочинах проти активістів Євромайдану. Про це повідомляє кореспондент Тижня із зали суду.

Ігор Бабич. Фото Станіслава Козлюка

Засідання перенесли у зв'язку з неявкою адвоката. Захисник не зміг з'явитися, оскільки в нього призначена участь в іншій слідчій дії на 10:00

Бабич розповів, що йому в п'ятницю повідомили, що засідання відбудеться о 12:00 у понеділок, 2 жовтня. За його словами, в неділю йому дзвонила особа, яка назвалася представником Печерського суду і сказала, що засідання може бути перенесене на 9:00 понеділка.

Сторона прокуратури не заперечувала проти перенесення, оскільки, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, у справі про особливо тяжкі злочини присутність захисника обов'язкова. Водночас прокурори попросили суд забезпечити явку адвоката чи призначити підозрюваному безкоштовного.

Окрім того, згідно вимог КПК, клопотання про запобіжний захід має бути розглянуте не пізніше, ніж через 72 години після подання. У справі Бабича 72 години спливають 2 жовтня о 12:00.

В момент оголошення рішення про перенесення засідання під будівлею суду сталися сутички між активістами Національного корпусу та С14 з одного боку і так званої ГО "Майдан" з іншого. Раніше активісти С14 закидали цій організації роботу на замовлення поліції.

Фото Станіслава Козлюка

Постраждали щонайменше двоє представників ГО "Майдан", їм надається перша допомога в кареті "швидкої".

Представники поліції припинили сутички, зараз під судом перебувають приблизно 30 представників Національного корпусу і С14 та стільки ж поліцейських.

Як повідомлялося, 29 вересня у Печерському районному суді понад три години чекали на рішення щодо розгляду питання про обрання запобіжного заходу трьом підозрюваним у злочинах проти Майдану. Зрештою стало відомо, що суд розглядатиме ці справи у понеділок, 2 жовтня.

Нагадаємо, 29 вересня ГПУ повідомила про підозру в злочинах проти активістів Євромайдану трьом колишнім високопосадовцям МВС України Ігорю Бабичу, Анатолію Серединському та Сергію Поготову, двоє з яких зараз посідають керівні посади в Національній поліції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.