Справу судді, що відпустила Садовника, передадуть до суду

19 Листопада 2014, 16:15

Незабаром буде передано до суду справу судді Печерського районного суду Києва Світлани Волкової, яка відпустила з-під арешту командира "Беркуту" Дмитра Садовника, підозрюваного у розстрілі 39 учасників акції протесту на вул. Інститутській в центрі Києва у лютому цього року. Про це на брифінгу повідомив заступник генерального прокурора України Олег Заліско.

Він нагадав, що саме завдяки зміні запобіжного заходу Садовник зміг утекти.

“Прокуратура відразу відреагувала на це, і судді було вручено повідомлення про підозру у вчинення кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу – «прийняття завідомо неправосудного рішення». До Вищої кваліфікаційної комісії суддів направлено клопотання про відсторонення судді від займаної посади. На даний час слідчі дії по цьому кримінальному провадженню завершуються і, я думаю, що впродовж найближчого місяця кримінальне провадження буде скероване до суду для розгляду по суті”, – сказав Заліско.

Як повідомлялось, 19 вересня командир «Беркуту» Дмитро Садовник був звільнений Печерським судом з-під варти і відправлений під домашній арешт. Після цього він кілька разів не з’являвся на засідання Апеляційного суду щодо своєї справи, а 3 жовтня зник. Наразі місце перебування Садовника невідоме.

Відтак суддя Печерського райсуду Києва Світлана Волкова за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.375 ККУ, стала підозрюваною у справі про винесення нею завідомо неправосудної ухвали, що призвело до тяжких наслідків.