Справа Труханова. САП оскаржила виправдувальний вирок

31 Липня 2019, 17:31

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила виправдувальний вирок у справі одеського “Краяна”. Про це повідомляється на сторінці відомства у Facebook.

 

“Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький подав апеляційну скаргу на виправдувальний вирок Малиновського районного суду м. Одеси від 04.07.2019, яким чинного Одеського міського голову та інших співучасників визнано невинуватими у вчиненні інкримінованих злочинів щодо заволодіння коштами бюджету у сумі понад 92 млн грн внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адмінкорпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною”, – зазначається у повідомленні.

 

 

Так, вимоги апеляційної скарги стосуються необхідності скасування необґрунтованого виправдувального вироку і постановлення нового, з призначенням покарання.

 

До того ж у САП повідомляють, що суд у вироку не прийняв рішення з приводу провадження щодо юридичної особи – ТОВ «Девелопмент Еліт», що є обов’язковим при ухваленні виправдувального вироку відповідно до законодавства.

 

“Це, звісно, не дивно, оскільки після судових дебатів у нарадчій кімнаті судді перебували менше, ніж зачитували вирок, зумівши за три робочі дні оцінити близько сотні томів доказів і написати понад 370 сторінок вироку. При цьому анонс про вихід суду з нарадчої кімнати для оголошення вироку з’явився зранку третього робочого дня перебування у нарадчій кімнаті”, – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, що колегія Малиновського районного суду 9 липня виправдала міського голову Одеси Геннадія Труханова у кримінальній справі про розкрадання 185 мільйонів гривень під час купівлі одеською міськрадою за завідомо завищеною ціною будівлі збанкрутілого заводу «Краян». 

 

Як повідомлялося, 4 липня в Одесі «замінували» Малиновський суд, де зачитували вирок Труханову. 

 

14 лютого 2018-го в аеропорту «Бориспіль» детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника і повідомили їм про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем). Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова.

 

27 лютого 2018 року суд залишив Труханова на посаді міськголови Одеси.

 

Крім того, на початку березня 2018 року Апеляційний суд Києва також відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста Геннадія Труханова.

 

1 червня 2018 року Антикорупційні органи завершили розслідування у справі очільника Одеси Труханова. Раніше, 31 травня, усім 8 підозрюваним та їхнім захисникам відкрили матеріали досудового розслідування для ознайомлення.

 

Нагадаємо, 19 червня того ж року детективи Національного антикорупційного бюро України закінчили досудове розслідування стосовно заволодіння коштами бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ "ХК "Краян"

 

Так, 13 червня 2019 року  за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективи Національного антикорупційного бюро  завершили досудове розслідування у справі одеського міського голови Геннадія Труханова.

 

Таким чином, 14 червня, обвинувальний акт стосовно Одеського міського голови Геннадія Труханова, якого обвинувачують у декларуванні недостовірної інформації,направлено до Приморського районного суду Одеси.