Встановити особу третього підозрюваного в отруєнні колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля допоміг фільм про бій на висоті Осляче Вухо в Дагестані в 1999 році. Про це йдеться в розслідуванні видання The Insider та розслідувальної групи Bellingcat.
Як з'ясували журналісти, Денис Сергєєв (прикриття – Сергій Федотов) виріс в казахстанському Ушарале. У 1990-му році він закінчив Єкатеринбурзьке суворовське військове училище, після чого продовжив військову кар'єру у ВДВ. У 1999 році Сергєєв брав участь в бою за висоту Осляче Вухо в Дагестані, був поранений і представлений до державної нагороди.
На початку 2000-х Сергєєв переїхав до Москви, де вступив до Військової академії, яка готує співробітників військової розвідки.
"Федотов" був в Каталонії безпосередньо перед референдумом про відокремлення і в Британії перед референдумом про Brexit. Поки підтвердити його зв'язок з цими подіями не вдалося.
Ідентифікація "Федотова" зайняла більше часу, оскільки, на відміну від випадку з Петровим і Бошировим, британська влада не публікувала його фотографію.
Розслідувачам вдалося отримати списки пасажирів рейсів, що вилітали в Лондон 2 березня 2018 року, і підтвердити, що "Федотов" прилетів до столиці Британії за кілька годин до Петрова і Боширова.
"Федотова" знайшли за адресою вул. Народного Ополчення, 50 (Військова академія ВС РФ, також відома як "Консерваторія ГРУ"). Там була прописана особа з тією ж датою народження – Денис В'ячеславович Сергєєв.
Всі дані з фотографіями (копії паспортів і водійських посвідчень) були видалені з російських баз даних.
Розслідувачі зв'язалися з безліччю джерел в різних країнах, в тому числі з готелями, де зупинявся "Федотов", і одне з джерел надало The Insider копію фотографії з закордонного паспорта ГРУшника.
Також журналістам вдалося знайти кадри з Сергєєвим в документальному фільмі про бій за висоту Осляче Вухо. Професійна експертиза, проведена професором Хасаном Югейлом з Центру візуальних обчислень Бредфордського університету, встановила, що коефіцієнт збігу між двома фото – 78%, при необхідних 70% для однієї й тієї самої людини.
14 лютого повідомлялося, що третій підозрюваний в отруєнні Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері – Денис В'ячеславович Сергєєв, високопоставлений офіцер ГРУ і випускник Військово-дипломатичної академії Росії.
Раніше в Естонії за рішенням суду взяли під варту двох громадян, яких підозрюють у державній зраді. Згідно з підозрою, затримані передавали державні секрети і засекречені повідомлення Головному розвідувальному управлінню Генерального штабу Збройних сил Росії. Арештовані – батько і син: майор Сил оборони Естонії, 38-річний Денис Метсавас і 65-річний Пьотр Волін. Слідство вважає, що пара підозрюваних отримувала від ГРУ гроші за свої повідомлення. Антидержавну діяльність затримані вели протягом щонайменше п'яти років, до самого свого арешту.
Як повідомлялося 20 вересня, за даними ЗМІ, колишній шпигун Сєргєй Скріпаль, якого отруїли в британському Солсбері, до 2017 року працював на чотири спецслужби країн НАТО. 7 вересня інше видання повідомило, що Скріпаль співпрацював з розвідками Іспанії, Чехії та Естонії.
Нагадаємо, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.
Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів, є офіцерами ГРУ РФ. За її словами, близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.
Додамо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.
18 травня колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.