НОВИНИ

Керівник спецслужби Естонії заявив, що РФ стежить за процесами, які відбуваються в країні

Раніше в Естонії арештували двох осіб за держзраду на користь Росії.

Глава поліції безпеки Естонії Арнольд Сінісалу повідомив, що Росія пильно стежить за процесами, що відбувається в Естонії, адже болісно ставиться до історії і членства країни в НАТО. Про це повідомляє ERR.

 

"Росія дуже пильно стежить за тим, що відбувається навколо. Вони болісно ставляться до історії. Те, що Естонія входить до НАТО, теж дає привід пильно стежити за тим, що відбувається тут", – заявив Сінісалу.

 

Водночас він не вважає російську національність арештованих поясненням їхніх мотивів і переконаний, що довіра Альянсу до Естонії не похитнеться.

 

"Думаю, тут взагалі не можна говорити про національність. Ми всі знаємо, скільки російських хлопців – поліцейських і військових – віддали життя за Естонську Республіку, загинули при виконанні. Говорити про національність непривабливо й безглуздо", – наголосив глава спецслужби.

 

Зазначимо, що в Естонії за рішенням суду взяли під варту двох громадян, яких підозрюють у державній зраді. Згідно з підозрою, затримані передавали державні секрети і засекречені повідомлення Головному розвідувальному управлінню Генерального штабу Збройних сил Росії.

 

Арештовані – батько і син: майор Сил оборони Естонії, 38-річний Денис Метсавас і 65-річний Пьотр Волін.

 

Слідство вважає, що пара підозрюваних отримувала від ГРУ гроші за свої повідомлення. Антидержавну діяльність затримані вели протягом щонайменше п'яти років, до самого свого арешту.

 

За родом своєї служби, майор Метсавас мав доступ до документів з розвитку артилерійських підрозділів Сил оборони.

 

"Денис Метсавас служив в Силах оборони з 1998-го року і справляв враження надійної людини. Але виявилося, що ми мали справу із зрадником", – зазначив головнокомандувач Сил оборони Ріхо Терас.

 

Волін за радянських часів служив у прикордонних військах КДБ СРСР.

 

У квітні 2016 року Метсавас сперечався на естонському телебаченні на тему лояльності російськомовних жителів Естонії і критикував політику російських співвітчизників.

 

"Ця риторика нагадує мені розмови співвітчизників з Російської Федерації про те, що десь існує міфічна спільнота людей, яких потрібно захищати. Моя рідна мова російська. Але я не відчуваю, що потребую захисту. І що хтось прийде мене захищати", - говорив Метсавас.

 

Естонські спецслужби заявляють, що Росія активізувала розвідувальний інтерес у бік Естонії та ЄС.

 

Нагадаємо, 20 липня генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран повідомив, що серед громадських діячів (журналістів, дипломатів, бізнесменів та політиків) виявлені люди, які, імовірно, є агентами впливу Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.