Судове засідання у справі про розстріл 48 протестув на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 перенесли ще на місяць. Про це 10 вересня повідомляє кореспондент Тижня.
Судове засідання мало розпочатися близько 11:10. У залі суду з'явилися присяжні та головуючий Сергій Дячук. Вони заявили, що суд не може розпочати своє засідання, оскільки двоє суддів, які залучені до цієї справи, наразі хворіють. На судове засідання з'явилися двоє обвинувачених – Олександр Маринченко і Сергій Тамтура.
"Суддя Оздоба та її запасний суддя зараз на лікарняному. Від так суд не в повному складі, і ми не можемо розпочати засідання", – заявив Дячук. Він наголосив, що хвороба суддів не пов'язана з COVID-19.
Після обговорення з учасниками процесу він оголосив, що наступне засідання відбудеться 20 жовтня об 11 годині.
"Наступне засіання точно відбудеться. Ми плануємо працювати повний робой день, оскільки за цей час (поки не відбувалося засідання – ред.) у нас накопичилося чимало питань., які треба розглянути. Тож плануйте повний робоий день", – зазначив Дячук.
Згодом, коментуючи журналістам відсутність троьх обвинувачених ексберкутівців, Дячук заявив, що досі ані представники державної влади, причетні до обміну, який відбувся в грудні минулого року, не повідомили судупро сам факт обміну.
"Суд володіє інформацією з кількох джерел: перше – ЗМІ, друге – рішення апеляційного суду, третє – інформація від прокуратури про те, що обвинувачені перетнули лінію розмежування. Водночас ані Офіс президента, ані Служба безпеки не повідомляли суду про обмін та про переміщення обвинувачених", – сказав Дячук.
Він також додав, що 29 грудня завдали "нищівного удару" у справі про розстріли на Інститутській, оскільки із судового засідання зникли всі обвинувачені. Водночас, коментуючи можливість продовження роботи, головуючий суддя зазначив, що у суду є кілька варіантів для продовження роботи.
Водночас один з адвокатів Стефан Решко в коментарі журналісту Тижня зазначив, що частина обвинувачених нібито хоче приймати участь в засіданні, однак не може приїхати на територію України.
"У наших підзахисних немає паспортів, а ті документи (паспорти ДНР- ред.) Україна не визнає. Відтак обвинувачені не можуть потрапити в Україну. Крім того, наскільки мені відомо, через карантин досі існує проблема з перетином КПВВ. Сподіваємось, до наступного засідання ці питання вирішать", – зазначив Решко.
24 грудня адвокат колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Валентин Рибін заявив, що екс-беркутівців виключили зі списків на обмін.
27 грудня апеляційний суд Києва почав розгляд скарг захисників колишніх беркутівців, які вимагають скасувати для своїх підзахисних будь-які запобіжні заходи. Втім того дня він не встиг розглянути справу.
28 грудня судове засідання продовжилося. Під час нього генпрокурор Руслан Рябошапка вирішив змінити групу прокурорів у складі Донського, Земскова, Сімонова та Малашич, які працювали над справою впродовж кількох років. Рябошапка визнав за ними втрату повноважень, тож ці прокурори залишили засідання. Водночас, представники потерпілих оголосили відвід «новим» прокурорам – Куцому, Шевеленку, Мазепіній та іншим. Оскільки вони, за словами адвокатів потерпілих, не володіють матеріалами справи, не мали можливості ознайомитися із сотнями томів справи про розстріли на Інститутській, сама постанова про заміну прокурорів складена з порушеннями. Проте суд цей відвід не задовольнив.
Водночас 29 грудня Київ передав на обмін до ОРДЛО колишніх "беркутівців", які є підозрюваними у справі про розстріли на Інститутській.
8 лютого 2020 року двох обвинувачених у розстрілах Майдану колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру, яких раніше передали на окуповані території у межах обміну, повернули до Києва.
Як повідомлялося, 4 червня суд у справі про розстріл на Інститутській не зміг провести судове засідання у зв'язку з відсутністю повноважень у присяжних.