Справа “Хізб ут-Тахрір”. “Суд” в окупованому Криму продовжив арешт фігурантам

6 Квітня 2018, 20:04

В окупованому Криму так званий «Верховний суд» продовжив арешт фігурантам Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" на 30 діб, до 12 травня. Про це повідомив адвокат підсудних Сергій Легостов, передає "Крим.Реалії".

 

У захисту є інформація про те, що справу направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону. Однак "суд" у Сімферополі це заперечує.

 

За словами адвоката, усі четверо фігурантів не скаржаться на стан здоров'я.

 

Нагадаємо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір"називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

 

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

 

12 травня 2016 року року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Вони були затримані співробітниками ФСБ за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Росії терористичною.