Справа “Хізб ут-Тахрір”. Суд РФ переніс засідання щодо шістьох кримських татар з Ялти

11 Грудня 2017, 16:13

Північно-Кавказький Окружний військовий суд в Ростові-на-Дону (РФ) переніс попереднє засідання у «справі Хізб ут-Тахрір» щодо шістьох кримських татар з Ялти на 10 січня. Про це повідомляють представники об'єднання «Кримська солідарність», з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

Зазначається, що мова йде про Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, Емір-Усеіна Куку, Мусліма Алієва , Енвера Бекирова і Вадима Сірука.

"Попереднє засідання в Ростові у справі «ялтинської шістки» перенесли на 10 січня 2018 року. Всі затримані знаходяться в СІЗО окупованого Сімферополя", – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, протягом 2015-2016 років Росія вже заарештовувала та засуджувала кримських мусульман за начебто зв'язки з цією організацією. Зокрема, Руслан Зейтуллаєв отримав за це 15 років колонії.

Міжнародна ісламська політична організація "Хізб ут-Тахрір" називає своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними". Проте організація відкидає терористичні методи і заявляє про несправедливе переслідування з боку РФ. Крім того, захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. 

Крім того, на початку жовтня окупаційна влада Криму провела обшуки в кримських татар за новими звинуваченнями, заявивши, що ліквідувала три осередки ісламської організації «Таблігі Джамаат». У цій справі заарештували Рената Сулейманова, Талята Абдурахманова, Арсена Кубедінова та Сейрана Мустафаєва, їх звинуватили у створенні екстремістського осередку.  «Таблігі Джамаат» – аполітичний релігійний рух, організований 1926 року в Індії, Росія визнала його екстремістським у 2009 році, тепер ці заборони нав'язуються мешканцям анексованого Криму.