Спортивний огляд: телепортація Павелка, чудесне одужання Світоліної і диво в сноуборді

Суспільство
12 Лютого 2019, 14:32

Є й справді видатні звитяги, які бентежать розум і по-доброму дивують. Ці перемоги дозволяють вірити у щось добре й світле навіть попри традиційне лихо — функціонерів та нехтування деякими атлетами інтересів своєї держави.

 

Сенсація від Данчі

 

Олімпійський чемпіон Олександр Абраменко приніс українському чоловічому акробатичному фристайлу першу в його історії медаль чемпіонатів світу. Цікаво, що до Олександра найближчим до п’єдесталу на світових першостях був його тренер Енвер Аблаєв, але у 2003 році від опинився залишився з “дерев’яною медаллю” – четвертим місцем.

 

Проте досягнення Абраменка затьмарила інша подія. Аннамарі Данча з Ужгорода принесла Україні першу в її історії медаль чемпіонатів світу зі сноуборду. Після довгих десяти років кар’єри, впродовж яких не було жодного подіуму етапів Кубка світу і участь у трьох Олімпіадах, Аннамарі створила справжню сенсацію в американському Парк-Сіті. Точніше, сенсації було відразу дві. Перша — локальна: шосте місце у гігантському паралельному слаломі. Так високо ні Аннамарі, ні будь-хто з її співвітчизників не підіймалися ніколи. А наступного дня українка пішла ще далі і виграла срібло в паралельному слаломі. Результат вражаючий, особливо з урахуванням, що в нашій державі сноубордом займається лічена кількість людей і сімейство Чундак (дівоче прізвище Аннимарі) — у цьому контексті одне з найпредставницькіших. Адже новоспечену призерку тренують мама і сестра, теж одна з найсильніших сноубордисток України.

 

Читайте також: Спортивний огляд: тріумф Ястремської, букмекерський скандал у хокеї і привид Універсіади в Росії

 

Комізм ситуації в тому, що невдовзі після власного тріумфу Данча на власній сторінці у  Facebook сповістила, що збиралася у лютому виступити на двох етапах Кубка світу, але їх доведеться пропустити через відсутність фінансування. Дивина та й годі: людина переписує історію, але не має змоги змагатися з конкурентами з інших країн на рівних через відсутність коштів.

 

Телепортація Павелка

 

На Конгресі Союзу європейських футбольних асоціацій президента Федерації футболу України Андрія Павелка обрано одним з восьми членів виконавчого комітету УЄФА. Обрано натужно, мінімально допустимою кількістю голосів — 28-ма. Втім, факт залишається фактом: після виходу на футбольну пенсію Григорія Суркіса, який, до слова, за заслуги перед європейським футболом отримуватиме від УЄФА по 150 тисяч швейцарських франків пенсії щорічно Україна зберегла представництво у вищому виконавчому органі. Для Павелка це обрання мало стратегічне значення, адже як людина напряму залежна від політичного майбутнього нинішнього глави української держави Андрій Васильович ризикував випасти з футбольної обойми в разі необрання Петра Порошенка на президентських виборах. Перебування у виконкомі УЄФА дає панові Павелку вплив і гарантії, що політичні обставини не викинуть його на узбіччя футбольного життя.

 

Читайте також: Перспективна генерація

 

Проте й у цьому випадку не обійшлося без комедії. В ту мить, коли Андрій Павелко прибув у компанії трьох володарів “Золотого м’яча” Олега Блохіна, Ігоря Бєланова і Андрія Шевченка, а також президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки до Рима у сподіванні стати членом виконкому УЄФА, його картка у Верховній раді голосувала за внесення до змін до Конституції України, які закріплюють стратегічний курс України на вступ до ЄС та НАТО.  Воїстину — глава бюджетного комітету парламенту, член президентської парламентської фракції продемонстрував дива телепортації.  Але найдивніше, що попри обурення преси ніхто з високопосадовців за ці дивні дії пана Павелка не засудив. Не став виправдовуватися і сам Андрій Васильович.

 

“Одужання” Світоліної

 

Епопея з неприїздом найсильнішої тенісистки України Еліни Світоліної до лав національної збірної для участі в матчах Кубка Федерації отримала продовження. Логічне до непристойності. Спортсменка, яка ще тиждень тому розповідала про дошкульну травму, яка не давала грати ще під час Відкритого чемпіонату Австралії, взяла й останньої миті заявилася для участі в турнірі у столиці Катару. Еліна запевняє, що це рішення вона прийняла спонтанно, виходячи з самопочуття. Однак віри їй не ймуть ні вболівальники, ні Федерація тенісу України, яка подавала цю новину доволі в’їдливо.

 

Між тим, без Світоліної збірна України не змогла пробитися до Світової групи Кубка Федерації. У груповому турнірі наша команда, яку представляли Даяна Ястремська, Леся Цуренко, Марта Костюк, Катерина Козлова і Надія Кіченок, програла шведкам, але перемогла болгарок і естонок, завдяки чому зустрічалася в стиковому матчі з господарками змагань полячками. Долю поєдинку вирішувала парна зустріч, у якій Костюк і Кіченок не змогли реалізувати матч-болів і в підсумку поступилися. Тим самим, українки ще на рік залишилися в Євро-Африканській зоні Кубка Федерації.

 

Чергове хокейне дно

 

Натомість національна збірна України з хокею в рамках турніру у броварському “Терміналі” провела три спаринги зі збірними Польщі та Румунії. Ці зустрічі стали дебютними на чолі команди для колишнього її оборонця і знаного тафґая Андрія Срюбка. Збірну новий тренерський штаб вкомплектував в основному молодими хокеїстами, серед яких добра половина дебютувала в лавах національної команди. З досвідчених виконавців можна виділити лише Андрія Міхнова, Дмитра Німенка та Всеволода Толстушка.

 

Читайте також: Надія на Світоліну відставка у боксі та скандал у біатлоні

 

Дві поразки від поляків бли цілком логічним. Більше того, поразка у першій зустрічі з “Кадрою” лише в серії буллітів стала приємною несподіванкою. Однак вже наступний поєдинок Польщі наша команда програла 1:5, а через дві доби поступилася 0:3 румунам, у другій ланці яких грало відразу чотири натуралізованих українці — Павло Борисенко, Євген Ємельяненко, Віталій Кириченко та Антон Бутучнов. Усе б нічого, але досі українська збірна з хокею не програвала румунам ніколи. Ні в офіційних, ні в товариських матчах.

 

Найсумніше, що наприкінці квітня — на початку травня цього року з тими ж поляками і румунами команда Андрія Срюбка гратиме в рамках чемпіонату світу в дивізіоні 1В. За словами тренера, на головному старті року наша команда буде представлена складом, який відсотків на 90 буде схожий на нинішню броварську обойму. А це означає, що збереження прописки у третьому за силами ешелоні світового хокею буде на майбутньому чемпіонаті темою найактуальнішою.